Jūgendstila Mežaparks

Mežaparks ir gleznains privātmāju rajons, kura arhitektūrā lielākoties atspoguļojas jūgendstila estētika. Mežaparkā sastopams gan tā sauktais „Šveices vasarnīcu" stils, gan vācu „dzimtenes stilam" tuvās formas. Mežaparkā ir iespēja apmeklēt simts gadus veco Rīgas Zoodārzu un pēc tam ar retro tramvaja reisu iegriezties Vecrīgā.
Daudzi ievērojami jūgendstila paraugi ir koncentrēti tieši Mežaparkā, rajonā, kurš atrodas 4 km no Rīgas centra. Kad 19. gadsimta sešdesmitajos gados tika nojaukti pilsētas mūri un Rīga strauji attīstījās, turīgākie rīdzinieki vairs nevēlējās dzīvot saspiestajā iekšpilsētā un jau 1900. gadā Rīgas pilsētas valde izskatīja projektu par Mežaparka attīstību, daļā ierīkojot parku, bet daļu apbūvējot ar vasarnīcas tipa ēkām. Tā Rīga kļuva par pirmo dārzu pilsētu Eiropā. Šeit atrodas 109 jūgendstila nami.
Mežaparka Lielā estrāde var lepoties, jo tieši tā katru ceturto gadu tiek pieskandināta ar simtiem koru no visas Latvijas, jo tieši Mežaparkā tiek svinēti Latviešu dziesmu svētki.
Mežaparkam ir sava neaprakstāma aura, ko iepazīt un iemīlēt var ikviens!